جنسیس G80 2018 – بخش دوم – تکنولوژی ها

جنسیس G80 2018 – بخش دوم – تکنولوژی ها

جنسیس G80 2018 – تکنولوژی ها و طراحی داخلی

در بخش اول از بررسی جنسیس G80 2018 درباره آپشن های جدید این خودرو و سه موتور مختلف آن صحبت کردیم.
در مورد رانندگی با این خودرو میتوان گفت مدل متداول G80 به هیچ عنوان یک سدان اسپرت نیست ! بله , میدانم که در زیر کاپوت این خودرو یک موتور 6 و یا 8 سیلندر آرام گرفته است و در بین حالت های رانندگی و تعویض دنده مُد اسپرت هم به چشم میخورد , اما باز هم نمیتوان آن را یک سدان اسپرت نامید. وظیفه و رسالت G80 تنها راحتی است.
موتورهای 6 و 8 سیلندر آن پرقدرت هستند و موتور V8 تفاوت چشمگیری در شتاب گیری و البته انتقال نرم و روان نیرو دارد. حتی شاید بتوان گفت این موتور قدرتمند V8 جنسیس G80 است که آن را در رقابت با سایر سدان های لوکس نگه میدارد. البته موتور 6 سیلندر نیز بسیار قوی است ولی بیشتر برای راضی نگه داشتن بخش زیادی از مشتریان است که به دنبال موتور های پرقدرت و گران قیمت نیستند.

با بیشتر بودن فاصله دو محور G80 نسبت به رقبایش , این خودرو اتاقی جادار و فضای کافی برای راحتی پاهای سرنشینان فراهم میکند. ناگفته نماند که راحتی صندلی ها و راحتی در رانندگی در مقایسه با هم رده های این خودرو به آن درخشانی که انتظار میرود نیست.
با فضای بیشتری , که به لطف فاصله دو محور این خودرو , در کابین بدست آمده است , جنسیس G80 یک کابین بی نظیر را برای ارائه دارد. فضای تعبیه شده برای پاهای سرنشینان بسیار عالی است ولی همانطور که اشاره کردیم در قست عقب ارتفاع سقف کمی کوتاه است.
تکنولوژی ها , بخش همیشه جذاب !

به تناسب خودرویی در این کلاس , G80 با تکنولوژی های کاربردی ای شامل صفحه نمایش لمسی 8 اینچی , سیستم ناوبری , سیستم های Apple CarPlay و Android Auto برای اتصال گوشی های هوشمند و سرویس های مخابراتی اضطراری میباشد.
صفحه نمایش 8 اینچی لمسی برای سیستم ناوبری به نظر استاندارد می آید و همچنین قابلیت اتصال usb درایو و بلوتوث نیز برای آن موجود است. دو آپشن دلخواه برای سیستم صوتی از برند Lexicon در نظر گرفته شده است که یکی 14 و دیگری 17 اسپیکر را در اختیار شما قرار میدهد.
جنسیس G80 سیستم ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده را نیز در بخش کمک های رانندگی خود گنجانده است که البته این سیستم شامل کنترل کروز انطباقی , سنسور تشخیص نقطه کور , سنسور هشدار نزدیک شدن خودرو از پشت , سیستم هشدار خروج از خط و سیستم کمک کننده حفظ خط نیز میشود.

دیدگاه ها بسته شده است