25 خودرویی که در آینده به بازار خواهند آمد – قسمت اول

25 خودرویی که در آینده به بازار خواهند آمد – قسمت اول

25 خودروی قابل توجهی که در 5 سال آینده به بازار خواهند آمد

اگر از خوتان میپرسید که ما در فیکس زون آینده را پیش بینی میکنیم ؟ باید بگویم , بله !

در این سری مقالات به پیش بینی و بررسی اجمالی 25 خودرو که در 5 سال آینده به بازار خواهند آمد میپردازیم.

1- بی ام و سری 8 سال 2019

آلمانی ها برای کسانی که وسواس و سلیقه خاصی در انتخاب خودرو دارند , گزینه های بسیاری را عرضه میکنند. یکی از این گزینه های هیحان انگیز قطعا سری جدید بی ام و است. خانواده ای از مد لهای کوپه , کانورتبل و گرن کوپه 4 درب که به آن سری 6 میگفتیم , حالا قرار است جای خود را به جانشین شایسته تری بدهد ؛ سری 8 ! البته سری 6 کماکان در لیست خودرو های بی ام و قرار دارد و احتمالا با سیاست های جدید این خودرو ساز آلمانی , سری 6 جای سری 5 گرندتوریسمو را خواهد گرفت. سری 8 های جدید 2019 چیزی حدود 200 پوند سبک تر از سری 6 های فعلی خواهند بود. مدل پایه سری 8 با یک موتور 3 لیتری توربو شارژ و 335 اسب بخار عرضه میشود و قوی ترین مدل که همانند همیشه از کیت M Power بهره میبرد , تحت عنوان بی ام و M8 است که از یک موتور 8 سیلندر با توربو دوقلو بهره میبرد و توان خروجی آن حدود 600 اسب بخار است. قیمت این خودرو در محدوده 100 الی 130 هزار دلار خواهد بود.

2- کادیلاک CT5 سال 2020 و CT3 و CT4 سال 2021

قطعا بزرگترین چالش کادیلاک , تعیین جایگاه خودروهایش در بین رقبا است.بطور مثال کادیلاک CTS در سال 2002 عرضه شد کمی بازار خودروهای لوکس را برهم زد ؛ این خودرو سدان کمی از بی ام و سری 3 بزرگتر بود ولی قیمت یکسانی با آن داشت. استراتژی برای ترقیب مشتریان به خرید این خودروی آمریکایی تنها یک آپشن بود ؛ فضای بیشتر ! اما این استراتژی در سال 2020 با عرضه نسخه های جدید CTS و ATS تغییر میکند. خودرو در سطح بی ام و سری 3 باقی خواهد ماند ولی قیمت آن نزول پیدا خواهد کرد و هم سطح سری 2 و آئودی A3 خواهد شد. درباره عملکرد موتوری این خودرو ها میتوان گفت که در مدل های پایه از یک موتور 6 سیلندر توربو شارژ 3 یا 3.6 لیتری استفاده خواهد شد و در مدل های بالاتر از موتور های 8سیلندر DOHC بهره خواهند برد.

3- شورولت کوروت 2020

یک انقلاب در صنعت خودروسازی ؛ موتور در وسط خودرو !
شورولت برای سال 2020 قصد دارد از کوروت منحصر بفرد رونمایی کند که در مرکز خودرو حافظ قلب تپنده خود است. هرچند طراحی های کانسپت این خودرو نزدیک به فراری است , اما همچنان خاص و جنگجو به نظر میرسد و همچنان کوروت است. برای این خودرو 2 موتور مد نظر قرار گرفته است که در اولی یک موتور تنفس طبیعی 5.5 لیتری 8 سیلندر توانی حدود 600 اسب بخار را به چرخ ها منتقل میکند. در مدل دوم شورولت از دو توربو شارژر و دو اینترکولر بزرگ استفاده میکند تا توان خروجی موتور 8 سیلندر 5.5 لیتری را به 800 اسب بخار ارتقاء دهد.

4-دوج وایپر 2021

اولین و بزرگترین خبر درباره دوج وایپر عدم عرضه نسخه 10 سینلدر محبوب و همیشگی وایپرها است. و البته خبر بزرگ دیگر این است که یک وایپر جدید و فوق العاده در راه است ! ظاهر کلی خودرو تقریبا حفظ شده ولی در طراحی های جزئی کمی تغییرات به چشم میخورد که البته میتوان همه این تغییرات را مثبت دانست. برای وایپر 2021 یک موتور 8 سیلندر تنفس طبیعی در نظر گرفته شده است که در مدل پایه 550 اسب بخار قدرت دارد و در مدل های دیگر به لطف توربوشارژر و سوپرشارژر ها به بالای 700 اسب بخار میرسد. قیمت پایه این کبرای جدید حدود 90 هزار دلار خواهد بود.

5- جنسیس G70 سال 2019

برای یک برند جدید لوکس , ساخت یک خودروی سدان اسپرت و لوکس یک اصل اساسی است. یک برند جدید , یک خودروی جدید و یک رقیب سرسخت جدید برای آلمانی ها ! بر خلاف سری های G90 و G80 که متاسفانه بر روی پلتفرم قبلی هیوندای جنسیس بنا شده بودند , جنسیس G70 سال 2019 از یک پلتفرم اختصاصی و جدید بهره میبرد. جنسیس برای اطمینان از موفقیت برند و مدل G70 در جذب مشتریان علاوه بر استخدام مهندسین زبده برای توسعه این خودرو , آلبرت بیرمن , مدیر ارشد توسعه و تست عملکرد بی ام و در مدل های M POWER را نیز جذب کرده است. مدل های مختلف جنسیس G70 از موتور های مختلف بهره میبرند و این موتور ها از یک موتور 252 اسب بخاری 4 سیلندر شروع میشوند و به یک موتور 3.3 لیتری 6 سیلندر با توربوی دوقلو با 356 اسب بخار قدرت ختم میشوند.

 

ادامه سری مقالات خودروهای آینده را در منطقه تعمیرات دنبال کنید و در سال های آینده منتظر این خودروها باشید.

دیدگاه ها بسته شده است